W dniach 29 września - 3 października 2025 r. nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską inicjatywę Ministerstwa Edukacji Narodowej: „Tydzień o przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej oraz o budowaniu relacji”.

Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość, jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy. To wyjątkowy moment zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców oraz nauczycieli, a także całej szkolnej społeczności.
| Plik | Opis | Rozmiar |
|---|---|---|
| 295 kB | ||
| 136 kB | ||
| 111 kB | ||
| 167 kB |
W czwartek 2 października, wykorzystując piękne okno pogodowe, klasy 4, 5 i 6 udały się na wycieczkę- rajd pieszy po malowniczej Dolinie Będkowskiej, by poznawać środowisko przyrodnicze Jury Krakowsko-Częstochowskiej i dobrze się bawić.
Nasza szkoła w roku szkolnym 2025/2026 po raz kolejny włącza się w Ogólnopolski Projekt Katechetyczny „W jedności z Bogiem”.
30 września obchodziliśmy Dzień Chłopaka – wyjątkowe święto wszystkich Panów, tych małych i dużych. Z tej okazji w naszej szkole nie zabrakło uśmiechu, życzeń i drobnych niespodzianek.
25.09.2025 roku razem z klasą 8 pojechaliśmy na wycieczkę do Doliny Będkowskiej. Przed wyruszeniem na przygodę nasz przewodnik pokazał nam świetną rzecz - mogliśmy robić własne mapy i zaznaczać na nich ciekawe miejsca z podróży.
Nowy rok szkolny 2025/2026 rozpoczęliśmy z pozytywnym nastawieniem oraz dobrą energią. Uczniowie chętnie zaangażowali się w naszą akację:
„ Szkoła wita uśmiechem” oraz przygotowali kolorowe, radosne dyniowe buźki, które witają nas każdego dnia i umilają czas w szkole.
Uczennica klasy VII Lena Bielach po raz kolejny reprezentowała naszą szkołę w regionie, zdobywając III miejsce w Gminnym Konkursie Literackim na fraszkę inspirowaną twórczością Jana Kochanowskiego.
W ramach tegorocznej akcji sprzątania świata klasa V postanowiła wykorzystać piękną pogodę i w piątek 19 września razem z wychowawczynią udała się kulturalnie sprzątnąć choć najbliższy fragment świata.