10 września 2025 roku w Domu Kultury odbyło się wyjątkowe spotkanie edukacyjne pod hasłem: Bezpieczny Maluch, w którym uczestniczyli uczniowie młodszych klas wraz z opiekunami z terenu miasta i gminy Wolbrom.
1 września to w Polsce dzień pamięci, bo obchodzimy rocznicę wybuchu II wojny światowej.
| dzień tygodnia | PONIEDZIAŁEK | WTOREK | ŚRODA | CZWARTEK | PIĄTEK |
| godziny pracy | 1240- 1415 | 1040- 1415 | 1140- 1505 | 1140- 1505 | 1140- 1415 |
| PONIEDZIAŁEK | WTOREK | ŚRODA | CZWARTEK | PIĄTEK |
| 1225 | 1300 - po basenie | 1300 | 1300 | 1225 |
| 1415 | 1415 | 1505 | 1415 | 1415 |
Zgodnie z wieloletnią tradycją w pierwszą sobotę po zakończeniu roku szkolnego (w tym roku 28 czerwca) organizowany jest w naszej wsi festyn rodzinny wprowadzający w wakacyjne klimaty, a organizowany przez KGW Wierzchowisko.
Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań. Jest to okazja, aby docenić uczniów i podziękować im za całoroczną pracę na rzecz szkoły.
Dnia 27 czerwca 2025 odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego oraz pożegnania uczniów klasy ósmej. Był to wyjątkowy dzień, pełen wzruszeń, wspomnień i podziękowań.
W przededniu zakończenia roku szkolnego, 26 czerwca 2025 r. odbyła się Gala Stypendialna, w trakcie której Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom pan Radosław Kuś wręczył listy gratulacyjne 10 wyróżniającym się uczniom szkół podstawowych z terenu naszej gminy.
W bieżącym roku szkolnym czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w konkursie plastycznym pt. „Mój mały świat – moja rodzina”, zorganizowanym przez Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie.
Z 20 na 21 czerwca 2025 r. uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią panią Mariolą oraz panią Anią i Klaudią postanowili przeżyć niezapomnianą przygodę!
Uczniowie klasy 8 pragną podziękować rodzicom za zorganizowanie zabawy komersowej, która odbyła się w dniu 6 czerwca 2025 w Remizie OSP na Wierzchowisku. Opiekę nad nami sprawowali: pani Marta Świda-Kuczek, pani Dominika Herian oraz pan Tomasz Herian. Uczniowie klasy 8