DZIEŃ ZIEMI? MY SADZIMY DRZEWA!
23 kwietnia 2026 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste sadzenie lipy w ramach Małopolskich Dni dla Klimatu. Był oto wyjątkowe wydarzenie, które połączyło całą społeczność szkolną wokół ważnego tematu, jakim jest troska o środowisko.
W sadzeniu drzewa wzięli udział uczniowie, nauczyciele, pani dyrektor Ewa Przyjemska-Kondziołka oraz zastępczyni Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom pani Dominika Bugaj.
Razem z lipą zakopana została kapsuła czasu. Umieszczono w niej historię szkoły, zdjęcia klasowe i nauczycielskie, listę uczniów, pedagogów oraz pracowników szkoły, a także akt wkopania kapsuły, którego treść została odczytana podczas uroczystości. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie przy nowo posadzonej lipie.
Mamy nadzieję, że to wydarzenie na długo pozostanie w pamięci uczestników i będzie przypominać, jak ważna jest troska o środowisko.
Adrianna Bielach, klasa 8












