LEKCJA HISTORII - AKADEMIA Z OKAZJI ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
29 kwietnia mieliśmy przyjemność wziąć udział w uroczystej akademii z okazji Święta Konstytucji 3 Maja, przygotowanej przez uczniów klasy VII.
Tegoroczne wydarzenie miało wyjątkowy i oryginalny charakter – przedstawienie zostało przygotowane w scenerii biblioteki szkolnej, gdzie historia ożyła w niezwykły sposób. Uczniowie, przebrani za książki, wcielili się w rolę „żywych opowieści”, przybliżając zgromadzonym najważniejsze wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Dzięki ich zaangażowaniu i pomysłowości widzowie mogli w ciekawy i przystępny sposób poznać znaczenie tego ważnego wydarzenia w historii Polski. Młodzi artyści wykazali się dużym talentem, a przedstawienie nagrodzone zostało gromkimi brawami.
Mamy nadzieję, że ta lekcja historii na długo pozostanie w pamięci uczestników.
Jak w każdym roku, szkoła włączyła się również w gminne uroczystości, upamiętniające 235 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Poczet sztandarowy w składzie: Lena Bielach, Kinga Konieczna i Michał Mazela reprezentował naszą szkołę podczas przemarszu pocztów sztandarowych, delegacji i pozostałych uczestników na rynku miasta oraz uczestniczył w mszy św. w intencji Ojczyzny i Strażaków z Gminy Wolbrom w kościele parafialnym pw. św. Katarzyny.
Uczennice naszej szkoły : Natalia Trzesińska (kl.5) i Kinga Konieczna (kl.7) uświetniły wokalnymi występami Koncert Majowy organizowany przez Dom Kultury w Wolbromiu.
FOTORELACJA












