Egzamin ósmoklasisty za nami
Przez pierwsze trzy dni tego tygodnia, większość naszych uczniów relaksowała się w swoich domach, lecz nie zaliczali się do nich tegoroczni ósmoklasiści.
Dla nich były to szczególne dni, nie tylko dlatego, że pojawili się w szkole wszyscy odświętnie ubrani, ale przede wszystkim dlatego, że przystąpili do egzaminów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Niektórzy mniej, inni bardziej zestresowani, ale wszyscy uśmiechnięci, po wylosowaniu najlepszych możliwych stolików zasiedli na miejscach i zaczęli pisać oraz liczyć, nie oszczędzając długopisów i miejsca w arkuszach. I tak w ciągu tych trzech dni ósmoklasiści zmagali się z Automateuszem, prostopadłościanem zbudowanym z sześcianów, a nawet z ciocią, dla której wykonali album. W arkuszach pojawiło się jeszcze wiele innych, nie mniej intrygujących figur, do obliczenia lub opisania w języku polskim i angielskim. Uczniowie dołożyli wszelkich starań, aby zaprezentować całą swoją wiedzę i umiejętności. Sprawdzający ich prace egzaminatorzy z pewnością tego nie przeoczą! Mocno trzymamy kciuki za Wasze wyniki aż do 3 lipca!
Anna Lekston- wychowawczyni klasy 8












